dr. Veress Júlia

dr. Veress Júlia

jogász, áfa- és nemzetközi adószakértő


Jogász LL.M. EIBL, áfa- és nemzetközi adószakértő, a Menedzser Praxis Tudás- és Válaszközpont állandó, vezető szakértője.

 

Adószakértőként, rendszeresen és kiemelt terjedelemben publikál a Menedzser Praxis havi megjelenésű nyomtatott és online kiadványaiban, termékeiben. Főbb szakterülete az általános forgalmi adó, különös tekintettel a hazai és nemzetközi szabályozásra. Kiemelt kutatási- és szakterülete a forgalmi adóra vonatkozó magyar jogi szabályozás alakulása a Héa. irányelvek és az Európai Bíróság joggyakorlata tükrében.

 

Az Adó-TB változások 2023 különszámunk szerzője.

 

Kiemelt figyelemmel szemlézi a kriptokereskedelem és az elektronikus kereskedelem személyi jövedelemadózással összefüggő kérdéseit. Rendszeresen publikál az adóigazgatási eljárás, továbbá az adózó és adóhatóság kapcsolatának témaköreiből.

A szakértő által készített iratminták köre elsősorban a munkabért terhelő közterhek és munkáltatói juttatások szabályozását érinti (cafetéria, tb). 
 

  • Cikkeket és magyarázatokat ír
  • Irat- és szabályzatmintákat készít

Válogatott cikkei

Mely ágazatokra fókuszál idén a NAV, és milyen ellenőrzési irányok határozzák meg a 2024-es évet? Hogyan változik az adatszolgáltatás és bevallások rendszere a digitalizáció térnyerésével? Mit kell tudni az ellenőrzések megkezdésének jogi feltételeiről és következményeiről?
Közismert, hogy a kisadózóként bejelentett személyek után fizetendő, társadalombiztosításijárulék-fizetési kötelezettséget is kiváltó közteherfizetést a KATA törvény vonatkozó szabályai szerint kell teljesíteni. Itt nyernek szabályozást azok az estek is, amikor nem kell megfizetni a kisadózó után a tételes adót. Nézzük a részleteket!
A kiva szerinti adózás 2020. december 1-je óta hatályos szabályai szerint a korábbi 1 milliárd forintos bevételi értékhatár az említett időponttól a triplájára növekedett. Mit jelent mindez a bevételi értékhatár számításában?