Bejelentkezés

Katázhatunk-e 36 órás munkaviszony alatt?

Választható-e abban az esetben a kata, ha a magánszemély munkaviszonya nem haladja meg a 36 órát?

Az új Kata tv. (2022. évi XIII. törvény) szerint 2022. szeptember 1-jétől csak főfoglalkozású egyéni vállalkozó katázhat.

Az új Kata tv. 2. § 2. pont a) alpontja alapján főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül a vállalkozó, ha a tárgyhónap egészében nem áll legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani.

Vagyis: ha éppen heti 36 óra a munkaideje, akkor 2022. szeptember 1-jétől már nem katázhat, akkor katázhat, ha a heti munkaideje 36 óránál kevesebb, figyelembe véve az összeszámítási szabályt.

Bonácz Zsolt (2022-08-30)